באיזה גיל עושים חיסון לכלב

באיזה גיל עושים חיסון לכלב? 

חיסונים כנגד מחלות הם אחד הכלים החשובים ביותר בהיסטוריה של החיבור בין האדם לכלב. המצאת החיסונים למחלות הקשות והמסוכנות שיכולים כלבים לסבול מהן ובנוסף גם להדביק בהן את בעליהם, אפשרה את העמקת החיבור בין האדם לכלב, את הכנסת הכלב למרחב המחייה הפרטי של האדם ואת הפיכת הקונספט של אימוץ כלבים לקונספט נרחב ומקובל בקרב ציבורים גדולים. אחרי שאמרנו את זה, כדי שהחיסון אכן ימלא את תפקידו, אנחנו צריכים לדאוג לכך שהכלב שלנו אכן מקבל את החיסונים הדרושים לו. השאלה שמעסיקה כל אדם שמאמץ גור כלבים היא באיזה גיל עושים חיסון לכלב, או במילים אחרות, מהו שלב החיים בו נותנים חיסון ראשון לכלב, ועל כך נענה בשורות הבאות. 

 

מתי עושים חיסון ראשון? 

חיסון ראשון לכלב ניתן לעשות כבר החל מגיל 6 עד 7 שבועות לחייו. בשלב ראשון ניתן לו חיסון משושה ראשון, החושף את מערכת החיסון הצעירה של הכלב לגורמים של שש המחלות הנכללות בחיסון זה במטרה ללמד את מערכת החיסון כיצד להתמודד עם אותם גורמי מחלה. כמו בכל חיסון אחר, המדובר בנגיפים או חיידקים מוחלשים שאינם יכולים לגרום להתפרצות המחלה, אך מספיקים בכדי ללמד את הגוף להתמודד איתם. 

 

כעבור 3 שבועות נוספים, ניתן חיסון משושה שני וכעבור 3 שבועות נוספים יינתן החיסון המשושה השלישי שמסיים את סדרת החיסונים לגור הצעיר. את החיסון יש לחדש אחת לשנה על מנת להבטיח את חסינותו של הכלב מפני שש המחלות שבגינן ניתן החיסון מלכתחילה. 

 

חשוב להבין: החיסון המשושה הוא אינו חיסון נגד כלבת. את החיסון נגד כלבת נותנים כשבועיים לאחר שניתן החיסון המשושה השלישי והאחרון וגם אותו יש לחדש מידי שנה, ועל זה כבר מפקחות הרשויות במסגרת מנגנון רישוי של הרשויות המקומיות עבור בעלים לכלבים. כמו כן, במסגרת מתן חיסון ראשון לכלב, נהוג לתת גם טיפול הנקרא תילוע כנגד תולעי מעיים וכן זריקה נגד תולעת הפארק. 

 

יש לכם גור כלבים חדש ואתם רוצים להעניק לו את כל החיסונים הדרושים לו, אבל לא יודעים באיזה גיל עושים חיסון לכלב? מרכז וטרינרי vet4pet יעניק לכלב שלכם את הטיפול המלא והכולל על מנת להבטיח את בריאותו, לרבות כל סוגי החיסונים והטיפולים הדרושים לו בשלבי החיים הראשונים. הגור כבר בין 6 שבועות או יותר? צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 03-9665615.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: