גידול כלבים

גור כלבים או כלב בוגר שאימצנו לביתנו מחייב טיפול המתאים לו, הן מבחינת גידולו והן מבחינה רפואית. גידול שגוי עלול להוביל למחלות מסוימות ואף להפרעות התנהגותיות, עיקרי ההמלצות לגבי אופן גידול הכלב מובאות כאן. במידה ויש שאלות נוספות ניתן וכדאי לפנות למרפאה

מזון כלבים
תזונה נכונה היא ערובה לכלב בריא. שנת החיים הראשונה, הגור בונה את השלד ואת המערכות הפנימיות שלו, ועל כן מומלץ להקפיד על תזונה איכותית ככל הניתן. כלב שניזון מאחד המזונות המומלצים למטה, אינו צריך שום תוספת (כגון:סידן) אלא אם כן הונחיתם אחרת ע”י צוות המרפאה.
גור עד גיל 6 חודשים-אוכל 3 פעמים ביום,
בין גילאים 6 חודשים לשנה-פעמיים ביום,
ומגיל שנה ואילך-פעם אחת ביום.
עד גיל שנה מומלץ להזין את הכלב במזון גורים.
ניתן (אך לא מומלץ לתת לכלב תוספות ביתיות, למעט-עצמות, מזון מתובל או חריף, דברי חלב, בצל ושוקולד.
המזונות המומלצים ביותר ע”י וטרינרים הם:

תוכנית החיסונים
בשלב הגורות, אנו חוששים במיוחד ממחלות המדבקות בין כלבים כגון:פרוו וכלבלבת.
מחלות אלו מועברות ע”י צואה וע”י הפרשות ממערכת הנשימה. למניעת הדבקה, מומלץ להימנע הן ממגע ישיר עם כלבים אחרים (גם אם הם מחוסנים), והן ממגע עקיף עם הפרשותיהם (כלומר, להימנע מהוצאת הכלב מהבית) עד שהגור קיבל 3 חיסונים.

תוכנית החיסונים מורכבת מ-5 חיסונים (פרוו, שלושה חיסוני משושה וחיסון נגד כלבת) במרווחים של שלושה שבועות בין חיסון לחיסון. כמו כן, מומלצת בדיקת צואה לנוכחות טפילי מעיים וטיפול בהתאם לממצאים.
בכלבים שאומצו כבוגרים, תוכנית החיסונים כוללת שלושה חיסונים (שני חיסוני משושה וחיסון כנגד כלבת) במרווחים של שלושה שבועות בין חיסון לחיסון. גם כאן מומלצת בדיקת צואה לנוכחות טפילי מעיים וטיפול בהתאם לממצאים.
לאחר- מכן יש לחזור שנתית על חיסון המשושה והכלבת.
לכלבים המיועדים לבוא במגע עם כלבים רבים (כגון: בתערוכות או בפנסיון לכלבים) מומלץ לתת חיסון כנגד שעלת נגיפית מידי שנה. לגורים ובוגרים כאחד מומלץ טיפול כנגד תולעי מעיים ותולעת הפארק 4 פעמים בשנה.

רחיצה וטיפול כנגד פרעושים לכלבים
ניתן לרחוץ את הכלב בשמפו המותאם לכלבים. תחליפים זולים וטובים הם: שמפו תינוקות ו”פלמוליב” לכלים, למעט במקרים בהם יש לכלב בעיות עור מיוחדות, ניתן לשטוף את הכלב עימם אחת לשלושה שבועות. שמפו נגד פרעושים מייבש את העור ומיועד לטיפול בחיות הסובלות מנגיעות קשה בפרעושים, ולא לניקוי הפרווה והעור.

טיפול כנגד פרעושים חייב להיות עקבי (חשוב לעקוב אחר הוראות היצרן). אם מטפלים בגור כלבים, יש לוודא כי התכשיר שברשותכם מתאים לגורים.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: