חיסונים לחיות

בעל החיים שבחרתם, הופך להיות במהרה חלק מהמשפחה, כשם שכל הורה מטפל ומגדל את ילדיו לפי ראות עיניו, כך גם דרכי הטיפול הגידול של בעל החיים ורמת ההקרבה.

אך חיסונים לחיות הם חובתנו החוקית והמוסרית כלפי הכלב וכלפי הסביבה, ועליהם לא כדאי ואף אסור לוותר. גור כלבים הוא ממש כמו תינוק ומערכת החיסון שלו עדיין לא בשלה ומאוד פגיעה וצריך להגן עליו מפני מחלות שבהן הוא עלול להידבק בקלות יחסית,ועלולות לפגוע בו עד כדי סכנת חיים, ולכן גור מגיל חודש ימים צריך לעבור סדרת של שלושה חיסוני משושה אצל וטרינר, כמו כן פעם בשנה יש לחסן אותו נגד כלבת, את ההזמנה לחיסון הכלבת תקבלו מהעירייה/מועצה מקומית.

חיסון הכלבת הוא גם התנאי לקבלת הרשיון לאחזקת הכלב (כלב שמסתובב ללא חיסון כלבת עלול לחלות, ובעליו צפויים לקנס עקב אחזקת כלב ללא רשיון). חשוב לציין שחיסונים לחיות חשובים מאוד לבע”ח ולבני אדם כאחד- כלבת היא מחלה מדבקת וקטלנית גם לבני האדם.

בנוסף מומלץ לתת כל שלושה חודשים כדורים כטיפול מונע נגד תולעים וזריקה נגד תולעת הפארק. תולעים עלולות לעבור מבע”ח לבני האדם ובעיקר לילדים ולכן מומלץ להקפיד על טיפולי המניעה.

נראה כי ההוצאות על הטיפול השותף בבעל החיים אינן מועטות אך אם נשים לב מדובר בכמה מאות שקלים בלבד, כשמקפידים על חיסונים וטיפולים מונעים באופן שיגרתי ובמועדים הדרושים, הסיכוי של בעל החיים לחלות יורד וכך גם אפשר להימנע מהוצאה בלתי צפויה. הרפואה הוטרינרית היא בבסיסה רפואה מונעת ותפקידה למנוע מראש את המחלות הצפויות וכך גם מוזילה את עלויות טיפול.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: