טיפול בתוכים

אין זה סוד שישראלים מאוד אוהבים תוכים. בבתים רבים אנחנו יכולים למצוא כלובים בהם יש תוכים בשלל צבעים, לעיתים מדובר בתוכים שיודעים לדבר, במקרים אחרים מדובר בתוכים שיודעים לצייץ, בכל מקרה מדובר בתוכים שמוסיפים הרבה צבע ועניין לבית.

לכאורה, טיפול בתוכים הוא לא דבר בעייתי, לכאורה שכן להבדיל מכלבים אין צורך להוציא אותם שלוש פעמים ביום, ולהבדיל מחתולים, לא צריך לנקות אחריהם כל יום, אך כן צריך לטפל בהם, באופנים שונים. ראשית, צריך לנקות את הכלוב שלהם מעת לעת ולהחליף את הניירות שנמצאים בתחתית הכלוב, אחרת הריחות יהיו קשים מנשוא. שנית, צריך לספק להם כל הזמן אוכל ומים, שלוש, לא פעם טיפול בתוכים דורש גם לפנות אל וטרינר תוכים.

וטרינר תוכים הוא מי שמתמחה בטיפול בתוכים וציפורים, במקרים רבים מדובר בווטרינר שמתמחה באופן עקרוני בחיות מחמד באופן נרחב. הפנייה אליו תתבצע במקרים רבים כגון:

כאשר אנחנו מגלים שהתוכי חולה ויש חשש לחייו, כאשר אנחנו מגלים שהוא אפאטי לא אוכל ולא שותה, כאשר אנחנו מגלים שאנחנו מושפעים בצורה כזו או אחרת ממצבו (בעיקר אם אנחנו מגלים עקיצות או גירודים שונים ויש לנו חשד שזה בגללו), אם התוכי נחבל ונפצע, זה יכול לקרות בגלל תנועה לא נכונה, בגלל תנאי הכלוב ועוד. בכל אחד מהמקרים רצוי לפנות אל וטרינר תוכים על מנת שיבדוק את מצבו ויחליט כיצד לטפל בו.

חשוב לציין, להבדיל מכלבים או חתולים שיכולים לחיות 13-14 שנה, הרי שציפורים חיות הרבה פחות, תוכים עלולים למות תוך שנה-שנתיים ולעיתים אף פחות, מצד שני יש מקרים בהם תוכים מזדקנים בשיבה טובה ונשארים איתנו יותר זמן. חשוב שאנחנו נהיה מודעים לעובדה שלא מדובר בחיה שנשארת איתנו לאורך שנים רבות, ואף על פי שנדמה לנו שהיא לא דורשת טיפול משמעותי, הרי שלעיתים היא כן ועלינו להיות מוכנים לכך.

נקודה אחרונה לפני סיום, לא בכל מרפאה ניתן להעניק טיפול בתוכים, ועל כן חשוב שנדע מבעוד מועד, היכן אנחנו יכולים להעניק להם טיפול ובצורה הטובה ביותר.

אם אתם מחפשים מרפאה וטרינרית בבת ים שמעניקה טיפול בתוכים, אתם מוזמנים לפנות אלי, ד”ר אפי וגשל, אשמח לעמוד לרשותכם ולהעניק טיפול איכותי לתוכים שלכם. אני מטפל בתוכים ביתיים וכן בתוכים בגני ילדים, בתי ספר, פינות חי ועוד. אתם יכולים לפנות אלי ואשמח לעזור לכם.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: