מחלות ארנבים

מחלות ארנבים 

מגדלים ארנב כחיית מחמד לילדים? חשוב שתדעו: ישנן מחלות ארנבים רבות מהן יכול הארנב שלכם לסבול וכדי להבטיח את שלומו ובריאותו, חשוב להעניק לו את סביבת המחייה הטובה והמגוננת ביותר, כפי שנפרט להלן. מחלות ארנבים יכולים לכלול את כל קשת המחלות המוכרת ובכלל זה מחלות עור, מחלות עצביות, חסימות למיניהן במערכת העיכול, בעיות שיניים ופה, דלקת ריאות, מורסות (אבצסים) ועוד. מחלות אלה יכולות להיגרם כתוצאה ממגע עם מזיקים כמו קרציות, פרעושים, סקביאס, אקריות העור וכדומה, כתוצאה מחשיפה לנגיף או חיידק מסוים או כתוצאה מתנאי מחייה לא נאותים. 

 

אז איך תגנו על הארנב שלכם? 

הארנב שלכם יכול לחיות במרחב הפתוח לאורך כל חודשי השנה, אך כדאי לספק לו מקום מסתור מפני קור וגשם בעונת החורף. ככלל, ארנבים מבויתים חיים בתוך כלוב, ומומלץ שהכלוב יהיה כמה שיותר גדול בכדי לאפשר לארנב חופש תנועה ומרחב מחייה. את הכלוב יש לשמור נקי בכל עת ולרפד אותו במצע של קש, גזרי נייר או קרטון או נסורת. כמו כן, יש לדאוג למזון מתאים לארנב שלכם ומזון מתאים בהיבט זה הוא מזון עשיר בסיבים. מקור המזון העיקרי הוא קש ודשא, אך ניתן להזין את הארנב גם באמצעות ירקות טריים, בעיקר ירוקים. פירות גם הן יכולות להיכנס לתפריט אך חשוב יותר מכל להקפיד על כך שאתם מספקים לארנב שלכם מזון עשיר בסיבים. 

 

טיפול אצל וטרינר 

בכדי למנוע מהארנב שלכם מללקות באחת מתוך שלל מחלות ארנבים, חשוב להבטיח גם את הטיפול הראוי במסגרת טיפול וטרינרי. תחילה חשוב לסרס או לעקר את הארנב, לרוב מסיבות התנהגותיות, אבל גם מסיבות בריאותיות (למשל הפחתת הסיכון לסרטן הרחם אצל נקבות). כמו כן, יש לבדוק עם הווטרינר האם נדרש חיסון כלשהו או טיפול מיוחד נגד מזיקים למיניהם. בכל מקרה, בכדי למנוע מחלות ארנבים אצל הארנב שלכם, בכל עת בה אתם מבחינים בבעיה התנהגותית או בבעיה שאתם יכולים להבחין בה על גבי גופו של הארנב, מומלץ להגיע לווטרינר לצורך בדיקה וטיפול. 

 

מרכז וטרינרי vet4pet מטפל בכל סוגי בעלי החיים ומבצע את כל סוגי הטיפולים השמרניים והכירורגיים. בכלל זה, צוות המרכז מטפל בכל הסוגים הידועים של מחלות ארנבים וזמין להתייעצות ולמתן מידע בכל הקשור לטיפול בארנב ולאבחון מחלות ובעיות בריאות אפשריות אצלו. לפרטים נוספים וביצוע בירורים בנושא, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-9665615.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: