מחלות חתולים

מחלות חתולים 

חתולים, כמו בני אדם וכמו בעלי חיים אחרים, חשופים למחלות שונות שחלקן הן גנריות ויכולות לפגוע בכל יצור חי וחלקן הן ייחודיות לחתולים. מחלות חתולים יכולות להתפרץ בעקבות מגע עם חתול או בעל חיים נגוע אחר, באופן שמאפשר מעבר של חיידקים דרך הפרשות ונוזלי גוף, והן יכולות להתפרץ גם בעקבות חשיפה אקראית לגורם המחלה. כך למשל, חתלתלת היא מחלה קשה, שיכולה גם להיות קטלנית. המחלה גורמת לנזק בדופן המעי באופן שפוגע בעיכול המזון ובספיגתו במחזור הדם מה שיכול להוביל בסופו של דבר למותו של החתול. מחלה זו היא מחלה נגיפית אליה יכול להיחשף החתול באופן אקראי לחלוטין. יחד עם זאת, ההסתברות לחשיפה בהחלט ניתנת לשליטה באמצעות בקרה על המקומות בהם מסתובב החתול. הסבירות להתפרצות מחלה זו או מחלות חתולים אחרות, יורדת פלאים אם החתול מעביר את רוב זמנו בתוך הבית, ולהיפך אם הוא מרבה להסתובב ברחוב, בסביבת חתולים אחרים. 

 

איך יודעים שהחתול חולה? 

בניגוד לבני אדם, חתולים לא יודעים לספר לנו במילים שהם לא מרגישים טוב, שכואבת להם הבטן, שיש להם בחילה או שהם חווים סימני מחלה כלשהם. יחד עם זאת, חתולים בהחלט יודעים להביע את זה באמצעות התנהגותם. כאשר אנו מזהים שינויים התנהגותיים אצל החתול, ירידה במשקל, התבודדות ורביצה בהיקף חריג, חוסר נחת, עצבנות וכן הלאה, כדאי לקחת את החתול ולבקר וטרינר חתולים שיעשה בדיקות כלליות כדי לבחון האם יש סיבה לדאגה. אם יש לכם בעל חיים בבית, חלק מהאחריות שלכם היא לדאוג לשלומו ובריאותו ומרבית בעלי הכלבים והחתולים עושים זאת באופן טבעי ומרצון. תשומת לב להתנהגות החתול והבאתו לביקור אצל וטרינר חתולים הם המפתח להתמודדות אפקטיבית עם מחלות חתולים שיכולות להתפרץ גם אצל החתול שלכם בכל רגע נתון. 

כמו כן, אמצו לעצמכם שגרת גידול נכונה עם החתול על מנת למנוע התפרצות של מחלות חתולים קלאסיות – ספקו לחתול אוכל איכותי יבש ורטוב למניעת חסימת דרכי שתן, שמרו על החתול בבית ואל תחשפו אותו לחתולי רחוב ופשוט שימו לב אליו. 

 

מרכז וטרינרי vet4pet מאויש על ידי צוות של וטרינרים מקצועיים ומנוסים ומספק עזרה וטיפול עם כל הסוגים של מחלות חתולים וכלבים ועם כל בעיה בריאותית שמתעוררת אצלם, לרבות טיפולים כירורגיים והתמודדות עם מחלות קשות. לפרטים נוספים, בירורים וקבלת ייעוץ עם וטרינר חתולים במרכז הווטרינרי, צרו קשר עוד היום בטלפון 03-9665615.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: