עיקור חתולה

על פי הערכות יש בישראל למעלה משני מיליון חתולי רחוב. מדובר על חתולים שלא יכולים לחיות בבתים, שכן הסביבה הטבעית שלהם היא הרחוב. חתולים אלו חיים ליד פחי אשפה, בגינות ציבוריות,בחניות וחניונים, ברחובות, ובמגוון מקומות שונים, למעשה בכל מקום בו הם יכולים למצוא מזון, מים, ולישון. לא במקרה המונח חתול רחוב מתייחס למי שמסוגל לשרוד בכל מקום בו ישימו אותו. ככה בדיוק מתנהגים חתולי רחוב.

במשך השנים יש ניסיונות הולכים וחוזרים של רשויות מקומיות להתמודד עם התופעה של חתולי רחוב, פה ושם יש ניסיונות של רשויות שונות להמית חתולי רחוב, אך ניסיונות אלו סופגים ובצדק, ביקורת קשה מצד הציבור ובפרט מצד ארגונים למען חיות בכלל ולמען חתולים בפרט. לכן הדרך השנייה בה מנסות הרשויות להתמודד עם התופעה היא באמצעות העסקת גורמים שיבצעו סירוס ועיקור חתולי רחוב. כך מונעים את ההתפשטות של התופעה.

חשוב להבין, זה לא שיש בעיה עם חתולים ועצם קיומם, הרי איש לא מבקש להמית, חס וחלילה, חתולים שגרים בבית ומקבלים טיפול מבעליהם. אך כשמדובר בחתולי רחוב יש בעיה שדורשת טיפול, בין היתר באמצעות עיקור חתולה או סירוס חתולים זכרים. הבעיה היא, שאין מי שיטפל באותם חתולים, מלבד מתנדבים או אנשים אקראיים שנותנים להם מים ואוכל מעת לעת, דבר שגם הרשויות לא בהכרח מעודדות. כתוצאה מכך, הם מתרבים, ואז מה שקורה שהמספרים שלהם עולים, והרבה יותר קשה לטפל בהם, חלקם הגדול מת באופן טבעי כתוצאה מחוסר תנאים כאלה ואחרים. בסופו של דבר זה מוביל לשני תהליכים מקבילים, הראשון, אותם חתולים צוברים מחלות וזיהומים שיכולים להשפיע על הסביבה ובפרט על בני אדם, התהליך השני הוא, שחתולים רבים מגיעים לעולם ומתים צעירים.

לכן המדינה מעודדת עיקור חתולי רחוב, זאת באמצעות וטרינרים הן של הרשויות והן כאלה שעובדים עם הרשויות, הם אחראים על לכידתם ועיקורם (או סירוסם במקרה ומדובר בחתולים זכרים), ולאחר מכן הם משחררים אותו. השחרור נעשה במקום בו לכדו אותם על מנת שלא ייאלצו לעזוב את מקומם הטבעי.

אם אתם רוצים לדעת עוד על עיקור חתולה או סירוס חתול, זה הזמן לפנות אלי, ד”ר אפי וגשל, וטרינר חתולים בבת ים והסביבה. אני מתמחה בעיקור, סירוס ובמגוון טיפולים אחרים, הן לחתולי בית והן לחתולי רחוב. אשמח לעזור לכם בכל עניין ועניין.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: