עיקור כלבה

עיקור כלבה 

סירוס ועיקור הם הליכים כירורגיים שכיחים מאוד ויש מספר סיבות טובות מאוד לבצע אותם גם עבור הכלב שלכם. פעילות מינית והורמונלית נורמלית אצל כלב יכולה לייצר שלל בעיות התנהגותיות של הכלב, להגביר רמת תוקפנות בתקופות מסוימות, להגדיל את ההסתברות לבריחת הכלב בתקופות ייחום ובמקרה של כלבה גם לכל ההשלכות של מחזור חודשי על כל המשתמע מכך. אבל הסיבה המרכזית שבגינה מבוצע הליך של עיקור כלבה היא יצירת שליטה בקצב ההתרבות של כלבים ומניעת מצבים של כלבים עזובים, שלבטח סובלים בעצמם ואגב כך גם יוצרים סיכון לציבור. 

 

מתי ניתן לבצע עיקור? 

עיקור כלבה הוא הליך כירורגי פשוט למדי, אך קשה עבור הכלבה עצמה. בהתאם לכך, את ההליך לא ניתן לבצע כל עוד הכלבה היא גורה ולא לפני גיל 7-8 חודשים. כאשר הכלבה מגיעה לגיל המתאים, מומלץ להגיע לווטרינר ולבצע עיקור לכלבה שלכם. במידה ויש לכם התלבטויות ושאלות בנושא ובמידה ואתם מעוניינים לבחון את הדברים לפני שאתם עושים את המהלך, שהוא כמובן בלתי הפיך, כדאי להתייעץ עם הווטרינר ולקבל את כל המידע הדרוש לכם. ישנם זנים גזעיים של כלבים שבהחלט ישנו אינטרס לשמר אותם ולאפשר לנקבות להמליט לפחות פעם אחת במהלך חייה. יחד עם זאת, השיקול האם לעקר את הכלבה או לא הוא שיקול בלעדי שלכם. בכל מקרה, שימו לב שאי עיקור כלבה לצורך מסחר בגורים היא עבירה על פי החוק וגם יכולה לסכן את חיי הכלבה ולגרום לה סבל רב ולכן יש להימנע מכך בכל מחיר. 

 

האם ניתן לבצע את העיקור אצל כל וטרינר? 

התשובה היא בדרך כלל כן. עיקור כלבה וסירוס כלב נחשבים לטיפולים מאוד בסיסיים בענף הווטרינריה ולכן מוצעים על ידי רובם המכריע של הווטרינרים. יחד עם זאת, צריך לזכור שמדובר בניתוח לכל דבר ועניין, לרבות הרדמה מלאה וביצוע הליך כירורגי שיכול להסתבך. על כן, זה בהחלט לגיטימי לבחון היטב אצל מי אתם מבצעים את העיקור ולוודא שמדובר בווטרינר מקצועי שעליו אתם גם יכולים להשיג המלצות מחברים ובני משפחה. 

 

מרכז וטרינרי vet4pet מבצע את כל סוגי הטיפולים השמרניים והכירורגיים לכלבים, לחתולים ולבעלי חיים רבים נוספים. במרכז תוכלו לבצע עיקור כלבה עבור הכלבה שלכם, שתיהנה מטיפול מסור של צוות מקצועי, פיקוח צמוד של צוות רפואי, התאוששות קלה ומהירה וחזרה בריאה ושלמה הביתה. לפרטים נוספים והזמנת תור לביצוע עיקור, צרו קשר עוד היום בטלפון 03-9665615.

צרו עמנו קשר או מלאו פרטיכם: